21 wrz 2012

Nagość w serwisie Pinterest

Muzeum_erotyzmu_michalpalasz_on_pinterest

Dostałem dziś wiadomość od Bena i Zespołu Pinteresta "Sorry. We had to delete some of your content on Pinterest". Zaczyna się, pomyślałem. Koniec Dzikiego Zachodu, będzie jak na facebooku - zero nagości, zero uprzedzeń, usuwanie kont. Nie jest jednak aż tak źle.

Po pierwsze miło, że choćby w dyplomatyczny sposób dali znać, iż cenzura nie jest Pinterestowi miła.

We don't like the idea of censoring content, but until we have a better filtering system, we expect all users to adhere to our "no nudity" policy.

Po drugie polityka "zero nagości" streszczona została jako:

Any image containing fully exposed breasts, buttocks and/or genitalia. This does not apply to illustrations, paintings or sculptures.

W przypadku Muzeum Erotyzmu to ogromne udogodnienie - odpadają fotografie, ale ilustracje, obrazy i rzeźby pozostają.

Po trzecie - dali znać, co usunęli:

Egzotyka z czaszką
Eros & Thanatos
http://muzeumerotyzmu.tumblr.com/post/15447327193/dziewczyna-z-czaszka

Poprosili też o usunięcie tego typu materiałów [ale ciężko mi będzie przejrzeć przecież prawie 4.000 grafik] oraz o powstrzymanie się od publikowania ich w przyszłości oraz dali znać, że w razie pytań i wątpliwości, są do dyspozycji.

Jak widzicie usunięta grafika nie jest szczytem obsceny i powinienem był się zdenerwować. Jednak poprzez porównanie do polityki facebooka... Cóż, nie jest tak źle.

 

1 komentarz:

  1. No i napisali maila do Ciebie, z tego co widzę - całkiem ładnego, jasnego. Nie ma co się bać. To otwiera jednak drogę dla serwisów XXX, które mechanizm Pinteresta mogą wykorzystać do publikacji videosów i zdjęć bardziej odważnych. Pewnie za jakiś czas coś takiego się pojawi ;)

    OdpowiedzUsuń