21 lut 2012

Jak dodać administratorów strony firmowej w google plus?

Googleplus

Nie od początku google+ umożliwiało dodanie administratorów do zarządzania stroną firmową w serwisie. Dziś potrzebowałem z tej możliwości skorzystać i, jak się okazało, google posłuchał feedbacku i - już można. Zatem krok po kroku:

1. Z Twojego konta prywatnego zaloguj się do serwisu jako strona, którą administrujesz

2. Kliknij w kółko zębate w prawym górnym rogu strony

Muzeum_erotyzmu__google
3. Wybierz "Ustawienia Google+"

Muzeum_erotyzmu__google2
4. Z menu po lewej stronie wybierz "Menedżerzy"

Google3
5. W polu formularza wpisz e-mail osoby, której chcesz przydzielić uprawnienia, kliknij "zaproś" i ponownie "zaproś"

Google4
Google5
6. W wykazie administratorów strony firmowej google+ pojawi sie zaproszony administrator wraz ze statusem "zaproszono"

Google7
7. Osoba zaproszona do zostania menedżerem strony firmowej w google+ otrzyma e-mail, w którym powinna kliknąć "zostań menedżerem"

Gmail_-_micha_paasz_zaprasza_cie_do_zostania_menedzerem_strony_muzeum_erotyzmu_google
8. Na kolejnej stronie, osoba która ma zostać administratorem strony powinna zaznaczyć, że "wyraża zgodę na Warunki korzystania ze Stron i ma upoważnienie do zarządzania tą stroną" oraz kliknąć "zaakceptuj"

Muzeum_erotyzmu__google8
9. Gotowe

Muzeum_erotyzmu__google9

 

Co ciekawe - i raczej słuszne - uprawnienia nowego menedżera strony firmowej w google plus są mniejsze niż jej właściela (>>> Właściciele i menedżerowie na stronach Google+):

Wasciciele_i_menedzerowie_na_stronach_google_-_google_-_pomoc
Menedżer strony nie może ani jej usunąć, ani zmienić osoby, która jest jej właścicielem. Może to jednak uczynić właściciel (>>> Zmiana właściciela strony).

Dodam jeszcze, jeśli ktoś miałby wątpliwości, że ani właściciele ani menadżerowie strony nie są widoczni publicznie i dla osób z kręgów danej strony.

10. Jeśli post Ci się przydał, kliknij "lubię to".

6 komentarzy:

 1. Witaj Michał, Nie wiesz dlaczego na mojej stronie firmowej google + nie ma opcji zmiany właściciela? Czy to google coś eksperymentuje czy ja coś robię nie tak?Z góry dzięki za pomocRafal

  OdpowiedzUsuń
 2. Michał Pałasz29 lut 2012, 09:54:00

  Zmienił się layout - teraz z prawej strony klikasz ustawienia (obok pomocy, nad spotkaniami) i reszta już tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,orientuje się może ktoś, w jaki sposób automatycznie dodawać posty na stronie firmowej. Mam przycisk share g++, jestem zalogowany na swoim koncie firmowym g++, lecz zamiast na tablice konta firmowego, post ląduje na koncie administratora. ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Michał Pałasz19 paź 2012, 09:25:00

  @Kuba - automatycznie? Za pomocą jakiej aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla przykładu: Facebook umożliwa publikację postu na tanlicy konta firmowego, tzn przy udostępnianiu wybieramy czy ma się pojawić na tablicy administratora czy na tablicy firmowej. To samo chciałbym znaleźć w G+ no i pytanie czy jest to możliwe?

  OdpowiedzUsuń
 6. Michał Pałasz20 paź 2012, 12:59:00

  Będąc zalogowanym jako strona na g+ wszystko, co udostępniasz, udostępnia się na stronie. A będąc zalogowanym jako osoba, udostępniasz w swoim prywatnym streamie. Ale tak to działa wewnątrz serwisu. Z zewnątrz udostępnianie działa chyba tylko na konto osobiste.

  OdpowiedzUsuń