16 lis 2011

STOP CENZURZE INTERNETU!

Dlatego ludzie kochają Tumblr.

Protect_the_internet

Amerykański Kongres rozważa wprowadzenie PROTECT-IP Act i Stop Online Piracy Act (SOPA) - w wielkim skrócie, sposobów na walkę z piractwem utworów objętych prawem autorskim, poprzez cenzurowanie treści online. Tumblr, platforma social-bloggingowa (tak, taka kategoria, tak o nim piszą), jedna z największych sił współczesnego internetu - postanowił zmobilizować swoich użytkowników do sprzeciwienia się planom cenzury sieci.

Tumblr na specjajnie postawiopnym landing page'u zachęca użytkowników do zostawienia numeru telefonu (dane nie będą gromadzone - jak podkreśla informacja na stronie), aby ktoś z platformy mógł oddzwonić i opowiedzieć użytkownikowi więcej o planowanych zmianach prawa. Ostatecznie uświadomionego użytkownika Tumblr łączy telefonicznie z przedstawicielem Izby Reprezentantów, aby usłyszał on, co osoby korzystające z internetu w USA sądzą o nowym prawie [być może w dobrej intencji, ale jednak cenzurującym treści online, przez tworzenie "Czarnych List", jak w Chinach i w Iranie].

Protect_the_internet2

Tumblr zachęca do akcji na swoim blogu firmowym Tumblr Staff Blog, gdzie podaje informację o skuteczności akcji - o 3,6 zgłoszeń telefonicznych na sekundę.

Protect_the_internet3
Ponadto platforma stworzyła dziś akcję kreatywną - cenzurując pulpit :) [tak, tak po polsku nazywa się tumblrowy dashboard, wiem bo testuję polskie tłumaczenie tumblra] i wzywając do niepozostawania biernym.

Protect_the_internet4
Fot. Thomasraukamp

Za takie akcje i taką filozofię internetu, ludzie kochają Tumblr. Tumblr, jeśli łączyć marki z wartościami - to wolność.

Więcej o planowanych zmianach pólnocnoamerykańskiego prawa na poniższej infografice i w poniższym video.

Sopainfographic
Źr. readwriteweb.com

[vimeo http://www.vimeo.com/31100268 w=500&h=281]

 

Korzystacie z Tumblra? To kliknijcie tu i zmobilizujcie jeszcze kilku obywateli USA, bo często bywa tak, że co tam, to i tu!

 

1 komentarz:

  1. Stop cenzurze w Polsce.Stop zadłużaniu Polski http://www.rp.pl/artykul/9133,769304-Jaka-dieta-na-odchudzenie-budzetu---Gwiazdowski.html

    OdpowiedzUsuń