13 wrz 2011

I powstał krąg web2 [webdokwadratu.pl - Ludzie Polskiego Internetu na google+?]

Webdokwadratu

WEB2 - Ludzie Polskiego Internetu to niekomercyjny projekt, którego główną ideą i założeniem jest chęć przedstawienia ludzi tworzących Internet w Polsce. Każdej osobie jest przypisany link do konta na twitterze, facebooku, linkedinie - wnioskuję, że zachęcają do kontaktu - ale brak linków do google+. Wyszukałem i udostępniam profile Ludzi Polskiego Internetu na google+.

Okazuje się, że co czwarty Człowiek Polskiego Intenetu nie ma tu konta (36 na 49 ma, niektórych nie jestem pewien - mało znajomych, brak wpisów, zdjęcia czy opisu - tam daję "?"). Ale przecież nie każdy musi mieć. Jest różnica między internetem a social media, Web 1.0 i Web 2.0.

Dlaczego Ludzie Polskiego Internetu nie mają konta na największym hicie internetu ostatnich miesięcy? Mogą być zapracowani albo mogą nie doceniać (inaczej oceniać) potęgi mediów społecznościowych. Lub mogą być im one po prostu niepotrzebne. Jeśli macie swoje domysły, piszcie w komentarzach.

Ludzie Polskiego Internetu na google+:

Jacek Jankowski

Filip Miloszewski

Hubert Turaj

Marcin Jaśkiewicz

Mateusz Tułecki

Andrzej Kiesz

Ela Madej

Rafał Han (?)

Tomek Tomczyk (Kominek)

Adam Przeździęk

Agata Mazur

Paweł Tkaczyk

Marek Przystaś

Artur Kurasinski

Dawid Szczepaniak

Rafal Agnieszczak

Andrzej Garapich

Marcin Pokojski

Marcin Sulikowski

Piotr Konieczny

Kamil Janiszewski

Borys Musielak

Arkadiusz Skuza

Kamil Janik

Maciej Budzich

Michał Dyrda

Mariusz Gralewski (?)

Marta Klimowicz (?)

Paweł Sala

Grzegorz Borowski (?)

Michał Białek

Kuba Filipowski

Grzegorz Marczak

Michał Sadowski

Anna Ałaszkiewicz

Dominik Szarek

Kogo nie znalazłem? Piotr Kowalczyk, Jan Zając, Sławomir Rajch, Maciej Maciejowski, Marek Kaspeski, Paweł Nowak, Tomasz Tybon, Tomasz Wesołowski, Piotr Waglowski, Jarosław Sobolewski, Piotr Wójcicki, Andrzej Domagała.

PS Za wszelkie korekty będę wdzięczny, za błędy przepraszam, po wskazaniu - poprawię.

PS2 Pozdrawiam byłego szefa, który znalazł się na liście i ma konto na google plus :)

3 komentarze:

 1. Dzięki :)Wiesz, myślę że problem w tym że google+ będzie narzędziem do wykorzystania kiedy wprowadzi konta firmowe (czy jak to tam ma być), teraz to jest alternatywa dla kontaktów osobistych pomiędzy FB, twitterem. Ja - ale podejrzewam że tez sporo innych - nawet chciałbym regularnie postować na FB czy twitterze ale zazwyczaj cholera nie mam o czym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Michał Pałasz13 wrz 2011, 15:21:00

  Wielu mówi, i w sumie się zgadzam, że przed wprowadzeniem kont biznesowych, google+ to serwis dla geeków, internetowców. No i jednak potencjalny (podkreślam, potencjalny) "game changer" :)Po prostu mnie to intryguje, dlaczego tu nie być, jeśli internet to środowisko pracy.A tych, którzy mają konto z przyjemnością dodałem do obserwowanych i będę czytał ich wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie potrzebuję drugiego Facebooka, jakkolwiek dobry by nie był.

  OdpowiedzUsuń