1 sie 2011

Jak połączyć profil prywatny ze stroną fanowską na facebooku?

17

Wiele osób zarządzających obecnością reprezentowanych przez siebie organizacji na facebooku robi ten duży błąd, że zaczyna działalność zakładając zwyczajne konto prywatne zamiast strony fanowskiej (zwanej też fan page, like page, "lubię to" itp.). Wydaje się to rozwiązaniem na pierwszy rzut oka naturalnym i - lepszym:

 • można zapraszać do siebie znajomych i wchodzić z nimi w interakcje
 • można zapraszać znajomych do organizowanych wydarzeń (eventów).

Jest też duża wada takiego rozwiązania - facebook zabrania promowania organizacji poprzez konto prywatne, konta prywatne są dla prawdziwych ludzi, promowanie poprzez nie orgaznizacji może w każdej chwili skończyć się usunięciem konta. Kiedy administratorzy takiego konta dowiadują się o tym, zakładają stronę fanowską [gdzie zakłada się stronę fanowską na facebooku? tu] i przez pewien czas korzystają z obu możliwości:

 • promują stronę poprzez konto, zapraszając do niej znajomych tego konta, jeśli ma ono uprawnienia administratora nowej strony fanowskiej
 • promują organizację poprzez stronę fanowską
 • lubią i komentują wpisy strony poprzez konto prywatne.

A co jeśli by zechcieć połączyć stronę fanowską z kontem prywatnym i zarządzać obecnością organizacji na facebooku w pełni profesjonalnie i zgodnie z regulaminem serwisu? Otóż próbowałem dwukrotnie, da się zrobić.


Jak przekształcić profil prywatny w stronę fanowską na facebooku?

To pierwszy krok. Facebook nie zezwala na łączenie ze sobą profili prywatnych i stron, zezwala natomiast na łączenie zdublowanych stron i na przekształcenie konta prywatnego w fan page. Zatem krok po kroku, prześledźmy jak przekształcić konto prywatne w stronę.

1. Logujemy się na konto prywatne, które chcemy przekształcić w stronę fanowską i w menu "konto" klikamy "ustawienia konta".

1
2. Klikamy "Pobierz kopię swoich danych z Facebooka", jeśli tego chcemy - trzeba pamiętać, że cały kontent konta prywatnego przekształcanego w stronę fanowską, jest stracony.

2
3
3. Jeśli profil prywatny nazywa się inaczej niż strona fanowska, z którą będziemy go chcieli (po przekształceniu w fan page) połączyć - zmieniamy dane, tak aby nazwy obu stron były takie same i klikamy "zapisz zmiany". Zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła logowania do profilu, podajemy je i jeszcze raz klikamy "zapisz zmiany".

4
5
4. Teraz do rzeczy - aby przekształcić profil w stronę klikamu tu. Wybieramy dokładnie taką samą kategorię strony, jak ta, która jest przypisana do fan page'a, z którym będziemy naszą nową, powstałą z profilu stronę, chcieli połączyć. 

6
Pamiętajmy przy tym, że "będzie miało miejsce jedynie przeniesienie Twojego zdjęcia profilowego oraz znajomych na nową stronę. Pozostała zawartość nie zostanie przeniesiona", czyli zostanie utracona. Facebook jeszcze raz da nam możliwość ściągnięcia danych przypisanych do profilu. Poprosi o hasło i o potwierdzenie. Wpisujemy hasło i potwierdzamy.

7
5. Lądujemy na nowym fan page'u, który powstał z naszego profilu prywatnego. Jedynym administratorem nowej strony jest stare konto (dane logowanie bez zmian), które z konta prywatnego przekształciło się automatycznie w konto biznesowe [czym jest konto biznesowe/ profil biznesowy na facebooku?]

8
Skończylimy tym samym pierwszy etap. Nasz profil prywatny stał się stroną fanowską. Czas połączenie dotychczasowej i nowej strony fanowskiej, w jedną.

Jak połączyć strony fanowskie na facebooku?

Po pierwsze musimy spełnić kilka warunków:

 • obie strony fanowskie muszą mieć tę samą nazwę
 • obie strony fanowskie muszą należeć do tej samej kategorii
 • informacje opisujące strony fanowskie (adres, miasto, kod pocztowy, telefon) muszą być identyczne
 • obie strony fanowskie muszą być administrowane przez tę samą osobę/ konto biznesowe lub prywatne.

Zatem:

1. Ponieważ jedynym administratorem nowej strony fanowskiej jest nowe konto biznesowe, za jego pomocą mianujemy administratorem osobę, która zarządza dotychczasowym fan pagem.

9

 

Taka osoba musi być dawnym znajomym lub nowym lubiącym nowo powstałą stronę. Mi działało jedynie wpisanie adresu e-mail, nie imienia i nazwiska, zatem rekomenduję wpisanie tej osoby po e-mailu.

11

 

Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie dodania administratora hasłem. Wpisujemy hasło i potwierdzamy.

10

Udało się.

12
2. Wchodzimy na stronę fanowską, KTÓREJ KONTENT CHCEMY URATOWAĆ (przy łączeniu stron fanowskich, łączą się fani i check-iny, natomiast kontent jednego z fan page'y zostaje całkowicie usunięty) i klikamy "pokaż wszystko" aby dostać się do panelu administracyjnego.

13
3. Klikamy "zasoby" z menu po lewej stronie, a następnie "połącz zdublowane strony".

14
4. Jeśli wszystkie warunki, o których pisałem wcześniej, są spełnione, strona do połączenia powinna zostać wykryta (to właśnie kontent tej strony zostanie utracony - dostaniemy jeszcze dwa ostrzeżenia - tu ostrzeżenie nr 1).

15
5. Ostrzeżenie nr 2. Jeśli jesteśmy pewni, co robimy - klikamy "merge pages" ("połącz strony").

16
6. Czytamy upragniony komunikat i cieszymy się z sukcesu.

17
Nasze strony, a nawet profil i strona, zostały połączone. Przejście całej tej ścieżki trwa może 10 minut. Kontent strony, z poziomu której dokonujemy połączenia, zostaje nienaruszony. Jej fani zostają wzbogaceni o fanów, którzy do tej pory byli znajomymi profilu prywatnego (oczywiście, poza tymi, którzy już fanują naszej dotychczasowej stronie). Funkcja serwisu bardzo przydatne, ale...

Jak można wykorzystać możliwość przekształcania profilu w stronę i łączenia stron na facebooku - grając nie-fair?

A na przykład tak:

 • tworzymy sztuczny profil i zapraszamy znajomych
 • po osiągnięciu pewnego ich pułapu, przekształcamy go w stronę, której nazwa i dane zgadzają się z tymi, której chcemy dodać fanów
 • łączymy obie strony.

Co więcej - można to wykorzystać do kradzieży targetu - do znajomych nowego, sztucznego profilu prywatnego (skonstruowanego jak idealna osoba z grupy docelowej) można zapraszać fanów strony, która ma podobną grupę docelową do strony, którą w nowych fanów chcemy wzbogacić. Można od razu robić to "na wiele sztucznych kont prywatnych". Dziwne? Może na rozkręcenie nowego fan page'a?

Oczywiście - nie polecam, ale skoro można, na pewno znajdą się tacy, którzy tak zrobią. Choć, może facebook to jakoś uniemożliwia :) Mi udało się przekształcić 2 sztuczne profile z liczbą w sumie około 1.500 znajomych, w strony fanowskie a potem połączyć je ze stroną fanowską matką (oba nie były tworzone dla celów "nie fair" - po prostu zostały stworzone na początku działalności organizacji na facebooku przez osoby, które nie znały różnicy między kontem prywatnym a stroną fanowską).

Jeśli spróbujesz grać nie-fair i napotkasz na ograniczenia, podziel się w komentarzu, jeśli się odważysz ;-)

PS

Podbno można też cofnąć przekształcenie proflilu prywatnego w stronę fanowską. Ale nie próbowałem. Ktoś z Was próbował?

Profile_to_business_page_migration_appeal

 

AKTUALIZACJA

Całkiem możliwe, że można przyłączyć jedynie mniejszy fan page do większego, z poziomu tego większego (zatem kontent mniejszego zostaje utracony).

Proponowane rozwiązania:

 • Spowodować aby mniejszy fan page przerósł liczbą fanów większy fan page - i spróbować wtedy. Jednak gwarancji nie ma. Jeśli ktoś z Was czegoś takiego spróbuje - dajcie znać, czy zadziałało.
 • Można także usunąć część fanów z fanpejdża większego (na stronie, pod liczbą fanów kliknąć "lubią to" i klikać krzyżyki przy fanach, których chcemy odłączyć od strony) - ale nie polecam tego rozwiązania zbyt gorąco, ponieważ, jak pisałem - gwarancji nie ma.

172 komentarze:

 1. Dzięki! Muszę bratu Twojego posta przesłać - on cały czas zarządza swoją działalnością tangową przez prywatny profil...

  OdpowiedzUsuń
 2. Michał Pałasz2 sie 2011, 20:41:00

  Ania, ślij śmiało, z pytaniami także zapraszam brata, na priva, w tej kwestii. O to chodzi, aby sektor kultury uświadamiać i aby wartościowe konta nie ginęły przez ten nieszczęsny regulamin.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeżeli mi się wyświetla komunikat: "Zmiana Twojej nazwy została odrzucona przez automatyczny system zatwierdzeń" to co mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 4. Michał Pałasz8 sie 2011, 19:20:00

  @Piotrek - niestety nie wiem. Nie spotkałem się z tym. Podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z formatem nazwy, np. są w niej znaki już niedozwolone, niegdyś dozwolone. Ale nie mam pewności. Tu coś o tym piszą: http://www.luzaki.org/dziwny-problem-z-facebookiem-t6332.htmlDaj znać, jeśli uda Ci się rozwiązać ten problem.

  OdpowiedzUsuń
 5. rozumiem, ze po połączeniu stron czeka się też kilka godzin na powiększenie ilości fanów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Michał Pałasz3 wrz 2011, 11:36:00

  Tak jest, od kilku sekund do kilkudziesięciu godzin niestety.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witammam powazny problem z facebookiem, jak mozna sie z Panem skontaktować, jakies gg ?? czy mail ?? Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 8. ogolnie mam problem: załozyłem konto fanowskie a potem konto prywatne, oba konta mają ten sam mail, przy czym jak sie loguje to tylko moge zalogowac sie na prywatne a na fanowskie nie ... a powiadomienia przychodza mi z obu kont na tego samego maila ... konto fanowskie lezy odłogiem ... co robic ?? Pozdr. jak wykasowałem konto prywatne i probowałem sie zalogować na fanowskie to wyskakiwał mi tekst że konto nie jest powiązane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Michał Pałasz8 wrz 2011, 15:08:00

  Witam, nie do końca rozumiem. Strona fanowska jest tworzona z poziomu konta prywatnego, więc nie ma dostępu do jej administracji, jeśli owo konto zostało usunięte.

  OdpowiedzUsuń
 10. witamnie no konto mam prywatne i fanowskie, i na obu kontach mam ten sam mail ... ale jak się loguje to tylko mogę się zalogować na konto prywatne a na fanowskie nie ..... nie są one połączone. Jak je połączyć ?? ogólnie logujemy się przez mail i hasło. oba konta są rozdzielone i mają ten sam mail. Jak się zalogować na konto fanowskie ??Pozdr.Piotr

  OdpowiedzUsuń
 11. Michał Pałasz20 wrz 2011, 13:32:00

  @Piotrze, dziwne, bo jednemu e-mailowi jest tylko jedno konto na facebooku możliwe do przyporządkowania. Rozumiem, że oba konta założyłeś jako prywatne, tzn. Twoje "konto fanowskie" to nie jest strona fanowska, tylko do niego też logowałeś się przez e-mail i hasło?

  OdpowiedzUsuń
 12. jak juz poaczeprofil prywatny ze strona fanowską, bede mogla wysylac wiaodmsoci prywatnejestem wlascicielka strony fanowskiej a prywatna jest mi po to by moc prywatnie klientom wyslac wiadomosc by nie widzial tego kazdy o co pyta na jaki dzien sie umawiamy itd...czy jest dla mnie sens to laczyc ?pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Michał Pałasz26 wrz 2011, 23:23:00

  Sandra - sens jest, bo jeśli nie połączysz profilu prywatnego, który działa jako strona (czyli nosi nazwę organizacji, firmy, instytucji - nie reprezentuje realnego człowieka), w każdej chwili możesz go stracić. Regulamin facebooka tak stanowi - i już.Natomiast, odpowiadając na pierwsze pytanie - nie można wysyłać wiadomości prywatnych przez stronę fanowską. Można jednak zmieścić e-mail, w komentarzach prosić o kontakt na e-mail lub na facebooku poprzez Twoje konto prywatne itp.Sandro, jeszcze jedno pytanie - czy Ty chcesz połączyć swój profil prywatny (Sandra i nazwisko) ze stroną fanowską, którą administrujesz? Jeśli tak - nie rób tego. Jeśli chcesz połączyć konto prywatne "Organizacja X" ze stroną fanowską "Organizacja X" - to jak najbardziej rekomenduję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,przekształciłem prywatną stronę zgodnie ze wskazówkami, ale przy próbie połączenia kont firmowych nie ma opcji "połącz zdublowane strony"... czy coś się zmieniło od czasu tej instrukcji, czy coś źle wykonuję?

  OdpowiedzUsuń
 15. Michał Pałasz8 paź 2011, 20:15:00

  Pablo, spotkałem się z tym i u siebie i u innych - czasami opcja łączenia z niewiadomych powodów znika. Ale potem się pojawia. Poczekaj kilka dni, we wszystkich znanych mi przypadkach opcja pojawiała się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Andrzej Wasilewski22 paź 2011, 12:01:00

  Witam, Genialny artykuł..ale mam problem. U mnie widać opcję Połącz zdublowane strony ale tylko na stronie, na której mi nie zależy. Po zalogowaniu sie na fanpage, którego informacje chcę zachować nie widać tej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam tak samo jak Andrzej powyżej...

  OdpowiedzUsuń
 18. Michał Pałasz26 paź 2011, 16:24:00

  @Andrzej, @Paolo - patrzcie komentarz wyżej. Znika i się pojawia. Ponadto facebook pracuje nad wprowadzeniem nowych layoutów stron i wszystko się sypie...

  OdpowiedzUsuń
 19. U mnie nie pojawia się... mogę jedynie dołączyć mniejszy fanpage do większego. Nigdy na odwrót.

  OdpowiedzUsuń
 20. Michał Pałasz4 lis 2011, 10:55:00

  Dario - faktycznie, to może być przyczyną. Być może trzeba sprawić, aby fanpejdż mniejszy przerósł liczbą fanów większy i potem spróbować. Ale głowy nie dam. Jeśli uda Ci się - koniecznie daj znać, w jaki sposób.

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam. To super porady. A jak można zaprosic fanów strony na wydarzenie? Chodzi mi o fanów strony firmy a nie znajomych z profilu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Michał Pałasz30 gru 2011, 14:42:00

  @Renata - nie ma takiego sposobu, na wydarzenie mogą zapraszać jedynie osoby, nie strony.

  OdpowiedzUsuń
 23. Szkoda :-(, Dziękuję za odpowiedz @Michał.<div>&nbsp;</div><div><p>Fire is a killer. Sometimes, what`s left behind can grow better than <br>the generation before....if given the chance.<br>Rafiki, Simba`s pride<br><br>Everything in universe has its time and place.</p></div>

  OdpowiedzUsuń
 24. WitamTo strona z największą ilością danych na temat połączenia profilu i stron. Ostatni post 3 miesiące temu więc nie wiem czy otrzymam odpowiedź, ale spróbuje:1. Mam profil i chce przenieść znajomych do strony firmowej to ta strona ma być dodana przez profil prywatny czy dodać jako całkiem nowy użytkownik, inny email.2. Jak robię migracje to niestety tworzona strona nie ma kontaktów a niby ma przenieść do strony.

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Musisz zamienić profil w stronę o tej samej nazwie, co istniejąca strona firmowa, tej samej kategorii, adresie itp. (j.w.), dodajesz (łączysz) z poziomu tej strony, której kontent chcesz zachować (kontent drugiej jest tracony)2. Migracja z profilu na stronę - na pewno pojawią się ci sami fani, którzy byli znajomymi, to trochę trwaPoczytaj jeszcze komentarze pod tym postem, jest wiele wyjaśnione.PS. A ostatni post jest sprzed 5 dni ;) http://michalpalasz.pl/google-plus-zmienia-funkcjonalnosc-kregow-nie

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobry wieczór ;-) Ja również skorzystałam z super wskazówek, które znalazłam na tej stronie. Na razie jeszcze bez efektu - ale chcę się podzielić z tym, na co się natknęłam w trakcie procesu. Chcę mianowicie zmienić profil na fanpage. Po przejściu ostatniego etapu - uwierzytelnienia poprzez hasło, otrzymałam komunikat, iż aby dokończyć proces "przemiany" muszę dokonać tej zmiany z komputera, którego używałam ostatnio do logowania się na facebooka. (A faktycznie "przemianę " robiłam na nowym komputerze!)Tak więc - taka ciekawostka. Mam nadzieję, że customer service jakoś mi pomoże ;)Pozdrowienia i dziękuję za rady!

  OdpowiedzUsuń
 27. `, Niee chce mi sie zrobić . ! ; (( Prosze o pomoc Lub o zrobienie stronki ja wszytsko powiem co i jak prrosze . !; (

  OdpowiedzUsuń
 28. Ada - napisz więcej, może będę w stanie pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam, wielka prośba. Mam nadzieję, że dyskusja jeszcze żyje. Stworzyłem na Facebooku Stronę jako 'Marka lub produkt' - Strona internetowa. Wykreowałem też dla niej odpowiedni adres internetowy (facebook.com/moja.strona). Całośc zrobiłem po to, aby powiązać poprzez odpowiednią aplikację swój serwis internetowy (Wordpress) w celu automatycznej publikacji jego treści na Stronę w Facebooku. Okazało się, że aby zainstalować aplikację musze posiadać także profil prywatny (jako administrator Strony nie mam dostepu do aplikacji). Nie miałem do tej pory prywatnego profilu na fb (nie miałem potrzeby), więc muszę zrobić to teraz. Adres email użyty do logowania na Stronie zostaje podczas rejestracji odrzucany. Rozumiem zatem, że powinienem użyć innego emiala. Co jednak później? czy mam próbowac powiązać nowy profil prywatny (imienny z emailem x) ze Stroną (email y), czy dopisać siebie (email x) jako administratora Strony? Proszę o pomoc. Na razie wstrzymałem się z rejestracją, bo nie chcę namieszać.

  OdpowiedzUsuń
 30. Obecnie w dziale "Zasoby -> Rozbuduj swoją stronę..." nie ma opcji aby połączyć zdublowane strony...Czy nadal możliwe jest połączenie dwóch funpage'ów?

  OdpowiedzUsuń
 31. @Artur - to nie w temacie wpisu, ale chyba po prostu musisz potestować rozwiązania, które sam zaproponowałeś - może zakładając inną stroną i na niej. Nie dokońca rozumiem, o co chodzi.@Mel - u mnie w niektórych stronach opcja jest, w innych nie ma. Może upodobnij stronę, którą chcesz przyłączyć do tej, do której chcesz przyłączyć (nazwa, kategoria, adres) i poczekaj jakiś czas. Powinno się pojawić, ale gwarancji nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 32. Witam mam dziwną sprawę z przejściem z profilu na stronę, otóż konwersja się wykonała, wszystko straciłem to wiedziałem, ale znajomi mieli przejść na lubiących stronę niestety nic takiego się nie stało.Niby widzę ich po prawej stronie zaproś znajomych klikam zaproś, ale tak naprawdę zaproszenia nie dochodzą. Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

  OdpowiedzUsuń
 33. U mnie to samo. Znajomi się nie "przenieśli".... Jakiś pomysł?

  OdpowiedzUsuń
 34. Michał Pałasz21 maj 2012, 16:18:00

  Jeśli przekształcenie odbyło się niedawno - może nie być widać znajomych przekształconych w osoby, które "lubią to". Nawet do kilkudziesięciu godzin.

  OdpowiedzUsuń
 35. Tego kroku nie rozumiem: "Ponieważ jedynym administratorem nowej strony fanowskiej jest nowe konto biznesowe, za jego pomocą mianujemy administratorem osobę, która zarządza dotychczasowym fan pagem"

  OdpowiedzUsuń
 36. Nowa strona, czyli strona przekształcona z profilu prywatnego ma ten sam login i hasło, które miała jako profil - a ten profil z prywatnego został przekształcony w tzw. biznesowy. Logując się na ten profil mamy dostęp do administracji nową stroną jako jej jedyny admin. Jeśli mamy swoje prawdziwe konto prywatne (np. jako ja - Michał Palasz), za pośrednictwem profilu biznesowego mianujemy administratorem nowej strony Michała Pałasza, czy kogokolwiek chcemy.

  OdpowiedzUsuń
 37. A da się to zrobić tak, żeby zachować adres nowej strony? Generalnie nic do starej nie mam, poza tym, że nie mogę zmienić adresu

  OdpowiedzUsuń
 38. Jeśli stara będzie dołączona do nowej - adres będzie ten, który jest adresem nowej.

  OdpowiedzUsuń
 39. nie da rady. Na obu stronach w Podstawowych informacjach w zakładce Nazwa użytkownika jest: "
  Możesz teraz przekierować użytkowników pod adres " i tu adres starej strony

  OdpowiedzUsuń
 40. Wylogowałam, pozamykałam wszystko, po jakimś czasie zalogowałam ponownie i problem zniknął.

  OdpowiedzUsuń
 41. Rozwiązanie głupiego problemu ze stroną zajęło mi dobę. Na szczęście nie musiałam jej kasować i zakładać nowej :)

  OdpowiedzUsuń
 42. I do przodu :) Cieszę się, że mogłem pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 43. Mam taki oto problem. Miałam fanpage założony na maila x. Podczas rejestracji drugiego konta podałam tego maila jako moją własność i teraz nie mogę się zalogować na to pierwsze konto. Czy istnieje możliwość odzyskania pierwszego konta? Czy muszę zaczynać z nowym fanpagem?

  OdpowiedzUsuń
 44. Mój problem jest jakby odwrotny do tego opisanego. Mianowicie mam swój profil prywatny (on powstał najpierw) i funpaga. Na funpaga moge zalogowac sie tylko poprzez profil prywatny. W chwili kiedy chcę powiązac funpaga np. z Pinterestem, tweeterem,itp mam komunikat,że muszę przełączyc się na profil prywatny i połaczenie nastepuje z profilem prywatnym. Czy można w jakiś sposób rozdzielic dwa moje konta bez utracenia danych na profilach? Dodam,że adresy mailowe są innei nazwy tez.

  OdpowiedzUsuń
 45. Mam pytanie. Czy tak samo można połaczyć dwa prywatne konta na fb? jestem od niedawna narzeczoną i chcemy mieć jedno konta bez zerygnowania ze znajmomych i utraty jednego konta. Czy da się połaczyć to w jedno konto?

  OdpowiedzUsuń
 46. @iwcia - niestety nie, z kontami prywatnymi nie ma takiej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 47. Jk stworzyć prywatną stroną mając już fanpage? Chcę na koncie już istniejącym (gdzie jest fanpage) z tym samym mailem stworzyć prywatne konto ale nie wiem jak.

  OdpowiedzUsuń
 48. Dostałam zaproszenie o objęcie funkcji menagera strony, jak je odebrać bo ma problem ; p

  OdpowiedzUsuń
 49. @Dane - fan page zakłada się z poziomu strony prywatnej, więc nie do końca wiem o co chodzi?@Mia - udało się?

  OdpowiedzUsuń
 50. doszłam do 4 etapu, ale niestety nie nastąpiło przeniesienie zdjęcia z profilu oraz znajomych na nowo utworzoną stronę fanowską. Czy ktoś utknął też w tym miejscu? Wobec częstych zmian wprowadzaneych przez FB zaczynam mieć wątpliwości czy powyższa instrukcja jest nadal aktualna...

  OdpowiedzUsuń
 51. @Agnieszka - możliwe, że to już nieaktualne (minął rok), ale poczekaj - czasami trochę to trwa.

  OdpowiedzUsuń
 52. Mam takie pytanie czy jak posiadam fan page i utworzę nowy pod inna nazwą czy moge przerzucić wszystkich znajomych z tego pierwszego na ten drugi ?? :)

  OdpowiedzUsuń
 53. @Robert - nazwy muszą być takie same, adresy URL są inne. Chyba, że skontaktowałbyś się z facebookiem i oni by to zrobili [marne szanse].

  OdpowiedzUsuń
 54. wklejam przydatny link do miejsca gdzie można przekształcić profil w stronę www.facebook.com/pages/create.php?migrate. Operacja przekształcenia się udała, jak również połączenie dwóch stron w jedną. Jednak pojawiły się kolejne problemy - nowo powstała strona nie ma na górze pola fejsbukowej wyszukiwarki, wszystkie inne opcje są dostępne.

  OdpowiedzUsuń
 55. Dzieki bardzo Michał za odpowiedz pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 56. Robert, fejsowa zasada jest taka że do strony z większą liczbą fanów mozna dołączyć stronę z mniejszą liczbą fanów, nie odwrotnie. I jeszcze jedna uwaga dla przekształcających profil w fan page: jezeli na profilu mamy więcej niż 200 znajomych to po przerzuceniu ich na stronę nie bedziemy mogli zmienić nazwy strony. Ot taka uciążliwa zasada fejsbukowa

  OdpowiedzUsuń
 57. @Agnieszka - cieszę się, że prawie się udało :) Wyszukiwarka musi wrócić - facebook akurat kombinuje z płatnymi wynikami wyszukiwania, to może być przyczyna problemów.

  OdpowiedzUsuń
 58. Panie Michale, mam problem. Chce mieć profil (nie prywatny np. Muzyka). Z tego profilu chce tworzyc inne funpage np Metal, Rock itd... Obecnie zarządzam jednym funpagem z konta prywatnego, ale tak być nie może! Jak mam utworzyc funpage z ktorego bedzie sie dalo utworzyc kolejne funpage ?;/ nie chce przeksztalcic swojego prywatnego profilu! czy powinnam otworzyc zwykla prywatna stronę poczym od razu ja przeksztalcic na funpage i potem moge dodawac inne funpage??? czy jesli bede miec juz taka strone glowna-funpage to czy nadal bede mogla dodawac kolejne funpage, czy zostana mi tylko te ktore zalozylam przed przeksztalceniem...???probowalam wczesniej zalozyc strone firmowa z innym mailem (z glownej strony fb"utorz strone gwiazdy.." i podawlam ze nie mam konta i wywalal mi jakiś błąd...;/

  OdpowiedzUsuń
 59. @Olcia - nie da się tworzyć fan page'ów za pomocą fan page'ów. Fan page można utworzyć tylko z poziomu konta prywatnego, albo na stronie rejestracji, bez konta prywatnego - ale polecam to pierwsze. Liczba jest nieograniczona.

  OdpowiedzUsuń
 60. Ja mam bardzo poważny problem. Przekształciłem profil prywatny na FANPAGE. od tego momentu nie mogę niestety robić nic po za swoją stroną FAN PAGE. nie moge u innych LUBIĆ, KOMENTOWAĆ, UDOSTĘPNIAĆ i co gorsza nawet nie moge WYSYŁAĆ WIADOMOŚCI!!!!Migracja generalnie fajna ale nie spodziewałem się takiego graniczenia w funkcjonalności. Nie mogę teraz do nikogo wysyłać nawet wiadomosci a z tej opcji jako muzyk zawodowy korzystałem intensywnie. Nie mogę też polubić innych postów , jedynie moge sobie klikac LUBIE TO na swoim FAN PAGE ale jaki to ma sens??Czy jest na to jakiś sposób by przywrócić funkcjonalność podstawowych opcji facebooka, opcji na których ta cała zabawa w sumie ma polegać ??

  OdpowiedzUsuń
 61. Michał - pomocy! Zrobiłem migracje z profilu prywatnego na FANPAGE - wszystko było by super gdyby nie to ,ze facebook i nowe konto FANPAGE straciło całkowicie swoją funkcjonalność. Nie moge u innych ani nic POLUBIĆ, ani SKOMENTOWAĆ, ani nawet WYSYŁĄĆ WIADOMOSCI. te funkcje zachowało funkcjonalnośc tylko na moim fanpage ale to nie ma żadnego sensu!!!Jest jakieś lekarstwo by móc dalej uczestniczyć w normalnym funkcjonowaniu facebooka??Czy to będzie ta wysoka cena za migracje z prywatnego na FANPAGE???HELP!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 62. Michał - pomocy! Zrobiłem migracje z profilu prywatnego na FANPAGE - wszystko było by super gdyby nie to ,ze facebook i nowe konto FANPAGE straciło całkowicie swoją funkcjonalność. Nie moge u innych ani nic POLUBIĆ, ani SKOMENTOWAĆ, ani nawet WYSYŁĄĆ WIADOMOSCI. te funkcje zachowało funkcjonalnośc tylko na moim fanpage ale to nie ma żadnego sensu!!!Jest jakieś lekarstwo by móc dalej uczestniczyć w normalnym funkcjonowaniu facebooka??Czy to będzie ta wysoka cena za migracje z prywatnego na FANPAGE???HELP!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 63. @BIEHN82 - tak działa fan page, nie można wysyłać wiadomości, chyba że ktoś wyśle do Ciebie, lubić i komentować można tylko fan pejdże, a nie wpisy osób prywatnych, chyba że na swojej tablicy - to wszystko powoduje, że nie ma się możliwości spamowania.

  OdpowiedzUsuń
 64. mam problem.....potencjał kofeiny i cukrów w celu zwiekszenia mocy przerobowycjh wykonczony ...:(( nie mam silł na tego FB Jak połaczyc profli prywatne ze funpage. przykąłdowo mam: Hotel Ola jako funpage czyli 'lubie to' i Hotel Ola w Warszawie jako "dodaj znajomego" . chce zostac tylko przy fun page a wyswietla mi sie jedno i drugie jak to zmienic???

  OdpowiedzUsuń
 65. Michał Pałasz16 wrz 2012, 16:54:00

  @Marta - krok po kroku, jak w artykule. Działało rok temu, ale i ostatnio ktoś na podstawie tego przerabiał. Daj znać, jak się uda.

  OdpowiedzUsuń
 66. Michał !!! Udało się !!! Dzieki!!!!Miłego dnia!;))))

  OdpowiedzUsuń
 67. zalożylam fun page ze strony głównej fb. gdy doszło do podania emaila zapytano o to czy mam konto prywatne i podalam swoje. Po zalogowaniu się na fb strona wyświetla się po lewej stronie. Moge na na fun page wchodzic bezpośrednio ze swojego prywatnego konta. Nie mozna jednak znaleźć tego fun page'a w wyszukiwarce, ani nie widać postow, ktore na nim umieszczam nawet u moich znajomych, ktorzy go polubili. Może coś doradzisz? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 68. Pewnie, że tak http://www.facebook.com/VinylLovepl

  OdpowiedzUsuń
 69. @Kasia - no to widzę, że działa :) Fan page na pewno można znaleźć w wyszukiwarce, po wpisaniu dokładnej nazwy, albo - będzie go można znaleźć niedługo. Odbiorcy nigdy nie widzą wszystkich postów strony w swoich aktualnościach - po pierwsze muszą być online w okolicy opublikowania posta, po drugie częściej widzą je osoby, które kiedyś w jakiś sposób weszły już w intereakcję ze stroną, oraz część ich znajomych, jeśli ci pierwsi zareagują, po trzecie trzeba publikować regularnie [najlepiej 3 razy dziennie, rano, wieczorem, w południe], wtedy jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się postu u fanów i po czwarte - warto, aby treści były angażujące [lajki, komentarze, udostępnienia] oraz aby były zróżnicowane [zdjęcia wywołują najlepszą interakcję, ale warto przeplatać z tekstami, linkami, filmami itp.]. A może już wszystko działa i niepotrzebnie to piszę? :)

  OdpowiedzUsuń
 70. dziękuję Ci bardzo bedę obserwować jak to dziala. Dopiero zaczynamy dzialalność i powolutku sie rozkręcamy. Dzięki za cenne wskazówki i poświęcony czas :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 71. poprosilam osobę, której nie mam w znajomych o sprawdzenie w wyszukiwarce i wpisując samo vinyl-love.pl nie wyszukuje :/ jak podalam jej bezpośredni link jak tutaj powyżej to też znalazla . Przepraszam ,że zawracam glowę :)

  OdpowiedzUsuń
 72. Strona jest nowa oraz póki co niewielka - kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 73. Ok :) Dzięki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 74. pomocy!!totalnie się zamotałem i zepsułem wszystkie profile!:(:(:( czy mógłbym prosić o jakąś szczególną pomoc- np dałbym Ci login i byś sprawdził?mega mega mega proszę o pomoc(priv?)

  OdpowiedzUsuń
 75. WitamArtykuł bardzo pomocny. Tylko jednego nie zrozumialem. Mam konto prywatne, moj fanpage jest zarządzany za pomocą tego konta prywatnego.Po zmianie konta prywatnego na fanpage kto jest administratorem??Czy połączenia musi dokonac osoba 3?? Jeśli nie to czy login i hasło pozostają te same.Dziękuje

  OdpowiedzUsuń
 76. @Aes - opisz problem w komentarzach - przyda się innym czytającym.

  OdpowiedzUsuń
 77. @MarcinD - po zmianie konta prywatnego w fan page dostęp do powstałego fan page'a jest możliwy za pomocą tych samych danych logowania, co do konta prywatnego, z tym że konto prywatne przekształca się w tzw. konto biznesowe - bez znajomych i wielu innych funkcji, ale z możliwością zarządzania fanpejdżem. Potem można dodawać innych administratorów do strony.

  OdpowiedzUsuń
 78. Czyli rozumiem ze "konto biznesowe" pozostaje odrębne. Czy "konto biznesowe" jest widoczne dla ludzi?? Czy można konto biznesowe połączyć z fan-page??Moim celem jest posiadanie tylko jednego konta fan-page (muzyk) które będzie widoczne w wyszukiwarce facebook dla wszystkich.Przepraszam że zadaje tak wiele pytań, po prostu jest to dla mnie nie do końca jasne.Dziękuje za cierpliwośc i poświęcony czas:)

  OdpowiedzUsuń
 79. @marcinD - konto biznesowe nie jest widoczne dla ludzi, służy tylko do logowania celem administracji fanpejdżem. Nie można go tym samym połączyć z fanpejdżem.Aby uniknąć problemów polecam takie rozwiązanie - uczynić administratorem fan pejdża zaufaną osobę [ew. utworzyć testowe konto, profil prywatny, które przez chwilę będzie pełnić funkcję administratora] - wtedy fanpejdż będzie miał 2 administratorów - nowego oraz dotychczasowego. Dotychczasowy przekształcić w fanpejdż [z zachowaniem instrukcji z artykułu o tych samych nazwach, kategoriach i danych łączonych stron]. Po przekształceniu administratorem dotychczasowego fanpejdża powinno być nowe konto biznesowe i nowy administrator [znajomy albo sztuczne konto]. Połączyć strony. Wciąż powinno być 2 administratorów, w tym jedno konto biznesowe niewidoczne dla wyszukiwarek. Jeśli tak będzie [a powinno] można usunąć administratora dodanego na wszelki wypadek.Mam nadzieję, że to pomaga ;)

  OdpowiedzUsuń
 80. Hej! przeczytałam Twój poradnik i przebrnęłam przez wszystkie komentarze, jednak...mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Moja sytuacja wygląda tak dostałam dane do logowania dla firmy x, która zajmuję się dwoma usługami odrębnymi 'y' i'z'. Zalogowałam się więc na profil 'y' który jest założony jako profil prywatny dla uslugi 'y'i do niego podpięty jest fan page 'y' ( widoczny z prawej strony). (dodam,ze oba konta zalozone są na dwa różne e maile)Taka sama sytuacja jest z usługą z. I teraz mam pytanie czy lepiej jest usunąć te konta i profile i założyć nowe fan page dla tych usług po czym podpiąc je pod własne konto, czy lepiej jest wykorzystać zastaną sytuację i konto 'y' połączyć z fan page 'y' tak jak to przedstawiłeś w poradniku? ( trochę fanów konto prywatne ma...) i to samo zrobić z kontem i fan pagem 'z' ? W sumie mój problem polega również na tym,że nie mam dostępu do konta e-mail firmy x, więc czy jak zmienię na profilu chwilowo ich e mail na mój prywatny to generacja archiwum wysle mi powiadomienie na mój prywatny e mail?Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 81. Hej @bluecherry - ja bym łączył konto y ze stroną y i konto z ze stroną z, tyle że uczyniłbym adminem z pełnymi uprawnieniami jeszcze co najmniej 1 osobę do obu stron, bez zamieniania e-maila. Da się to zrobić z danymi, które masz. Powodzenia, daj znać!

  OdpowiedzUsuń
 82. Hej Michał Świetny Poradnik. Właśnie szukałem odpowiedzi na moje pytanie:Jak połączyć FanPage z Aplikacją FB?Chce żeby aplikacja którą utworzyłem połączyła się z FP który działa już od dłuższego czasu.W App Details można Utworzyć FP, który będzie z nim połączony. Ale czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić z już istniejącym?Pozdrawiam Serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 83. @Paweł Nowak - nie wiem :) Może warto utworzyć nowy połączony z aplikacją i połączyć potem z już istniejącym, ale nie jestem pewien czy się uda.

  OdpowiedzUsuń
 84. Już tak właśnie zrobiłem (kierując się Twoimi wskazówkami). FP się połaczyły ale gdy wszedłem do FB Developers, w ustawienia (App Details) utworzony wcześniej FP zniknął. Pojawił się przycisk do utworzenia nowego FP. Czyli znów mogłem utworzyć FP - połączyć go z istniejącym a i tak nie połączy się z aplikacją. I można by było tak w kółko.Wyciągam z tego takie wnioski, żeby założyć wcześniej aplikacje niż FanPage.(jeżeli ktoś chce mieć je połączone).Pozdrawiam Serdecznie i dzięki za cenne wskazówki.P.s. Może ktoś z drużyny FB będzie wiedział? Ale czy do nich można się dodzwonić?

  OdpowiedzUsuń
 85. wszystko się udało! Super instrukcja! Serdecznie dziękuję:) Wcześniej, kiedy pisalam do Ciebie wiadomość, fb zwyczajnie miał ze sobą jakiś problem,ale po dwóch dniach wszystko dziala jak trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 86. a ja mam taki problemJak już wybiorę profil to mam taki komunikat:Skorzystaj z komputera, za pomocą którego korzystałaś z Facebooka.i nie wiem co mam zrobić :(

  OdpowiedzUsuń
 87. A tak swoją drogą :Uwaga: możliwe jest tylko połączenie strony, którą lubi mniej osób, ze stroną, którą lubi więcej osób. Mnie to mocno skomplikowało życie, więc może warto wiedzieć... :)

  OdpowiedzUsuń
 88. ja mam taki sam problem jak Karolina: mam skorzystać z komputera, na którym działałam wcześniej - a on cały czas jest ten sam. Jak to obejść?

  OdpowiedzUsuń
 89. Michał Pałasz19 paź 2012, 09:19:00

  @Paweł - można próbować się dodzwonić do fb, ale współpracują tylko z osobami wydającymi określony budżet na działania na fb.@bluecherry - no właśnie, trzeba poczekać i się samo robi :) nie ma za co :)@Karolina - niestety - skorzystać z tego komputera. Albo próbować często z różnych.@Lan - prawda. W helpie fb też tak piszą, od kiedy w końcu zredagowali cokolwiek o łączeniu stron.@lasia - przyznam szczerze, że nie wiem. Zapytam, jeśli się dowiem, dam znać.

  OdpowiedzUsuń
 90. Michał Pałasz19 paź 2012, 10:36:00

  @lasia - Martyna Szulc podpowiada, że trzeba pokomentować i podziałać jako obie strony przez moment i że podobno pomogło.

  OdpowiedzUsuń
 91. WitamWitam założyłem strone na fb, posiadam obecnie 700 ludzi, nazwe mam, przykladowo Ala ma kota, adres url nie podawalem i nie posiadam nazwy uzytkownika ponieważ chcialbym go zmienic za jakiś czas.Niepokoi mnie jedna rzecz, posiadając obecnie tyle ludzi nie mam juz mozliwosc na zmiane nazwy strony 'Ala ma kota' na 'Ala ma psa', jedynie moge zmienic nazwe uzytkownika i adres url.Mam taki napis: zmiana nazwy strony - Ta opcja edycji jest dostępna jedynie wtedy, gdy Twoją stronę lubi mniej niż 200 osób. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.facebook.com/help/?faq=271607792873806Michał co poradzisz na mój problem? liczę że się da jakoś z tego wybrnąć niż usuwać teraz 500 ludzi.. :(

  OdpowiedzUsuń
 92. Michał Pałasz20 paź 2012, 11:46:00

  @Mateusz - niestety nic się nie da zrobić. Usunąć 500 osób albo kontaktować się z facebookiem [0,0000001 % szansy na powodzenie - to jest do zrobienia, ale dla klientów, którzy wydają dużo pieniędzy na reklamy].

  OdpowiedzUsuń
 93. Michał Pałasz a nie dałoby rady połączyć dwóch stron i wtedy na tej innej byłaby prawidłowa nazwa strony? To w którym momencie popełniłem błąd? jak to możliwe że są fanpage na sprzedaż z 4 tys znajomych a firmy kupują i moga zmienić nazwę?Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 94. Witam, mam taki mały problem z którym nie mogę sobie poradzić. Przy łączeniu profilu i przekształcaniu ją w Fan Page - wyskakuje mi taki o to komunikat: An error has occurred while merging pages. This may be caused by your attempt to merge too many pages.Byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo nie zabardzo kumam o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 95. Michał Pałasz23 paź 2012, 18:07:00

  @Mateusz - firmy kupują i nie zmieniają nazw, tylko publikują tam treści i mają kliknięcia. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 96. Michał Pałasz23 paź 2012, 18:07:00

  @Darek - poczekaj kilka dni i daj znać, czy się rozwiązało. Często proces szwankuje na samym początku.

  OdpowiedzUsuń
 97. Dzięki za wyjaśnienie, czyli tzw fanpage to spamowania ;) jednym slowem najlepiej zalozyć fanapage dla swojej firmy zaczynając od zalozenia profilu osobistego uzbierać max 5 tys znajomych i przeksztalcic profil osob. w fanapage? Dobrze rozumiem? Wtedy będzie jeszcze możliwość zmiany nazwy strony i adres url?

  OdpowiedzUsuń
 98. Michał Pałasz24 paź 2012, 14:31:00

  Pomijając fakt, że można zapraszać tylko 20 znajomych dziennie, że robi się z siebie spamera, że jest to sprzeczne z regulaminem facebooku [i grozi w każdej chwili usunięciem], że nie ma możliwości reklamowania konta prywatnego, anie dodawania do niego zakładek i aplikacji - tak :)

  OdpowiedzUsuń
 99. Niestety błąd od 4 dni ten sam: An error has occurred while merging pages. This may be caused by your attempt to merge too many pages.Nie rozumiem co jest nie tak - tym bardziej iż wcześniej zrobiłem to z dwoma innymi profilami. ;-(

  OdpowiedzUsuń
 100. Założyłem sobie konto firmy, a poźniej na koncie prywatnym (innym) założony zostałfanpage. Czy jest mozliwosć połączenia fanpage z tym kontem firmy ?? Fanpage i konto maja rózne adresy e-mail sluzace do logowania ???

  OdpowiedzUsuń
 101. Michał Pałasz31 paź 2012, 15:15:00

  @Darek - keep on trying. Próbuj, innej rady nie ma :/

  OdpowiedzUsuń
 102. Michał Pałasz31 paź 2012, 15:16:00

  @Tomek - tak. Powyższa instrukcja powinna rozwiązać Twój problem.

  OdpowiedzUsuń
 103. Witam, przebrnęłam już rzez wszystkie putania, ale moje się jeszcze nie pojawiło :)Czy jeśli zrobie backup konta na fb, to, czy potem mogę te dane spowrotem wgrać? A jeśli z konta osobistego zrobie funpage i potem bede chciała utworzyć nowe konto osobiste i wgrać dane z poprzedniego- Czy jest taka opcja?

  OdpowiedzUsuń
 104. Witam Również mam komunikat : " Skorzystaj z komputera, za pomocą którego korzystałeś(aś) z Facebooka. "Nie wiem co z tym fantem dalej zrobić . W firmie wymieniono komputer z którego założone zostało konto na FB . :(

  OdpowiedzUsuń
 105. hmm a jest mi ktoś w stanie pomóc w kwestii wysyłania prośby o polubiebie mojego funpage do znajomych? Pewnie dla was to banał ale ja nie mogę sobie z tym poradzić... :( dodawałem adminów , tworzyłem nowe fanpage i nic :( no koniec wyskoczyło info że moje działanie "wprowadziło zamęt na serwerze"... Proszę o pomoc na priv, ew na gg: 330294

  OdpowiedzUsuń
 106. Michał Pałasz15 lis 2012, 15:51:00

  @Grzegorz - spróbuj z innego komputera. Sam robiłem łączenia stron z różnych komputerów, więc nie sądzę, aby był to trwały problem.

  OdpowiedzUsuń
 107. Michał Pałasz15 lis 2012, 15:52:00

  @emisssss - na 90% nie.

  OdpowiedzUsuń
 108. Michał Pałasz15 lis 2012, 15:59:00

  @marcin - u góry strony "zbierz publiczność"

  OdpowiedzUsuń
 109. Ok dzieki za pomoc, pzdr

  OdpowiedzUsuń
 110. witam!chciałabym rozruszac fanpade zaprzyjaznionej firmy (jakis konkursik itp.) fanpage jest podpiety pod prywatnego konta innej osoby, a ja chce zebym miala mozliwosc administrowania kontem fanpaga - jak to zrobić? jakie dane przekazac musze temu pierwszemu administratorowi - maila któremu udostępni dostęp do fanpage'a czy co? no chyba nie login i hasło do mojego prywatnego konta na fb bo przeciez mógłby wtedy wchodzic na mój profil. jak to wyglada jak jest dwóch administratorow?z góry dzieki za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 111. Michał Pałasz18 lis 2012, 17:40:00

  @mag edytuj stronę, uprawnienia administracyjne - może Cię dodać po mailu, którego używasz do logowania na facebooku, będzie musiał potwierdzić hasłem swoim prywatnym

  OdpowiedzUsuń
 112. Witam,Dziękuję za instrukcję :) Właśnie przenoszą mi się wszyscy fani z konta prywatnego na lajkujący. Jednak jest jedno nieśmiałe ale - jak przenieść treść?? (Zrobiłam kopię danych i mam ją zip-owaną.) Tylko proszę nie mówić, że się nie da. Bo pójdę do kąta. :)Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.Anita.

  OdpowiedzUsuń
 113. Michał Pałasz26 lis 2012, 10:16:00

  @Anita, niestety - tylko ręcznie :/

  OdpowiedzUsuń
 114. Awww. Chciałabym dopytać - rozumiem, że zdjęcia i teksty mogę przenieść ręcznie. Co można zrobić, by przenieść też komentarze? Idę szukać plusów tej sytuacji ;DDziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 115. Michał Pałasz26 lis 2012, 11:03:00

  Komentarze zostają w archiwum, które ściągnęłaś. Niestety nie da się wszystkiego odtworzyć na stronie fanowskiej - ale udaje się nie zgubić, bo zostaje w zipie.

  OdpowiedzUsuń
 116. w zipie na pamiątkę... Dziekuję za pomoc i instrukcję!Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 117. Mam problem.Nie wiele się znając, założyłem konto biznesowe. Po krótkim czasie czegoś tam nie mogłem zrobić i zaproponowano mi założenie konta prywatnego, co uczyniłem. Jednak nie tego oczykiwałem :(Chciałęm ropzdzielić konta, i w tej sprawie proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 118. Michał Pałasz27 lis 2012, 12:12:00

  @Arek - o co dokładnie chodzi? Twoje konto biznesowe stało się prywatnym i to Ci nie odpowiada? Rozumiem, że stroną fanowska możesz zarządzać swobodnie, zarówno wcześniej z konta biznesowego, jak teraz z konta prywatnego?

  OdpowiedzUsuń
 119. Postaram się to przybliżyć.Loguje się zawsze na profil prywatny, bo nie mam innej możliwości. Następnie myuszę w praym górnym rogu, kliknąć na "ptaszka" i zaznaczyć "Korzystaj z Facebooka jako:"Chcę od razu logować się na stonę biznesową, a co za tym idzie, odzielić, wywalić, zlikidować stornę prywatną.https://www.facebook.com/pages/Sk%C5%82ad-Piwa/155636651151782?ref=hlJak widać, nawet link jest taki jakiś dziwny :(

  OdpowiedzUsuń
 120. Michał Pałasz27 lis 2012, 20:09:00

  @Arek - link zmień na unikalny klikając "edytuj stronę" >>> "podstawowe informacje" >>> nazwa użytkownika - zastanów się nad nazwą bo poprawić możesz tylko 1 raz, Twój link będzie wyglądał tak: facebook.com/TWOJANAZWAI polecam Ci zostawić tak jak jest. Naprawdę lepiej. Poza tym - nie znam sposobu na odwrócenie procesu.

  OdpowiedzUsuń
 121. Ze strony bizsnesowej nie można tego zrobić :( Po kliknięciu "edytuj stronę" wyświetla się - zaktualizuje informację, - zarządzaj uprawnieniami, - uprawnienia administracyjne, - zarządzaj powaidomieniami, - skorzystaj z dziennika aktywności, - zobacz zablokowanych użytkowników, - korzystaj z facebooka jako Arek. Pod żadną z tych zakłądek nie ma możliwości, aby zmienić nazwę. Jest taka możliwości, ale tylko na stronie prywatnej czyli jak jestem zalogowany jako Arek. Dokłądnie znajduje się to pod :ogólne ustawienia konta".

  OdpowiedzUsuń
 122. Michał Pałasz28 lis 2012, 10:32:00

  @Arek - sprawdź jeszcze po kliknięciu w z"aktualizuj informacje". U mnie na kontach biznesowych jest ta możliwość "Nazwa użytkownika".Możliwość z konta prywatnego, o której piszesz, odnosi się do adresu URL konta prywatnego, nie strony/fan page'a.

  OdpowiedzUsuń
 123. Andrzej Wasilewski4 gru 2012, 12:40:00

  Udało się! Ale utraciłem całą zawartość i jednego i drugiego profilu...mam nową dopiero utworzoną stronę z fanami. Bez zawartości.

  OdpowiedzUsuń
 124. Michał Pałasz4 gru 2012, 22:06:00

  @Andrzej Wasilewski - może treść pojawi się po jakimś czasie.

  OdpowiedzUsuń
 125. Panie Michale, pomocy! zmieniłem stronę prywatną w fanpaga, ale niestety coś jest nie tak ponieważ na górze strony nie mam wyszukiwarki, przez to mój fanpage jest całkowicie bezużyteczny, czy Wie Pan co zrobić żeby wyszukiwarka była widoczna??? Bardzo proszę o pomoc, dziękuje bardzo

  OdpowiedzUsuń
 126. Michał Pałasz6 gru 2012, 20:45:00

  @Paweł - proszę dodać do administratorów jakieś konto prywatne. Bo w tej chwili wyszukiwarki brak, bo jest zarządzane przez konto biznesowe (powstałe przy przekształcaniu profilu w stronę), które nie ma wyszukiwarki.

  OdpowiedzUsuń
 127. Witam, Przy dodawaniu kolejnego administratora na fb przypadkiem skasowałam swój dostęp na stronę stało się to po wpisaniu zabezpieczenia jestem menedżerem strony, (adersu email) (Korzystaj z facebooka jako...), czy jest jakiś sposób by do niego wrócić? Czy czeka mnie robienie od nowa strony na fb? POMOCY, TO BARDZO PILNE DLA MNIE!

  OdpowiedzUsuń
 128. www.facebook.com/ISzkaplerz o taką stronę mi chodziło...

  OdpowiedzUsuń
 129. Dzięki Michale za instrukcję, przeczytałem wszystkie komentarze i mojego pytania jeszcze nie było. Robię porządki na profilach mojego znajomego- ma FP i prywatne konto, oczywiście chodzi o to, aby prywatne konto złączyć z FP. Wg instrukcji FP i konto prywatne musi mieć tą samą nazwę, ale co jeśli FP ma nazwę: "xxxxxx" a strona prywatna "XXXX(imię) XXXXX (nazwisko). Fejsik prosi mnie przy edycji abym podał imię i nazwisko a FP, do którego ma być przyłączony profil prywatny, jest jednoczłonowy. Miałbyś może pomysł na to? Z góry dziękuję serdecznie za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 130. Michał Pałasz10 gru 2012, 22:01:00

  @Małgorzata - inny admin może Cię uczynić ponownie administratorem. Przyznam, że nie rozumiem jak to się stało, że skasowałaś swój dostęp - zawsze potwierdza się swoim hasłem dodanie nowego admina, nigdy nie skutkuje to zlikwidowaniem sobie dostępu. Jeśli nie ma innego admina - niestety, trzeba założyć nową stronę.

  OdpowiedzUsuń
 131. Michał Pałasz10 gru 2012, 22:04:00

  @Kuba - Miałem taki przypadek. Strona "XXXXX", a profil, który przekształciłem potem w stronę do połączenia nazwałem "XXXXX [imię] 1 [nazwisko]" - czyli nazwa maksymalnie zbliżona do nazwy strony. I udało się połączyć.

  OdpowiedzUsuń
 132. Witam. Mam pytanie, które mnie męczy. Czy jak z profilu prywatnego zrobię fanpage to stracę całkowicie profil prywatny? Nie będę mógł już z niego korzystać? Czy wszystko będzie jak wcześniej a ja tylko zyskam nowego fanpage? A jeśli wszyscy znajomi z profilu przejdą do nowego fanpage to czy isteniej opcja usunięcie zbędnych, niechcianych znajomości?:DPytam ponieważ chciałbym mieć profil prywatny, oraz fanpage do którego będę mogł dodawać znajonych/znajome fanpejdze oraz lajkować innych artystów(o ile to bedzie możliwe)Nadmienie że przed chwilką kliknąłem 'pobierz kopię' i cały FB zamulił mi się, nie działa a inne strony śmigają. Pewnie po restarcie kompa będzie wszystko ok...mam nadzieję...Pozdrawiam i przepraszam za zawracanie głowy.pozdro!

  OdpowiedzUsuń
 133. Michał Pałasz11 gru 2012, 09:05:00

  @MaliN - stracisz ten profil prywatny, który przekształcasz w fan page. A logowanie do zarządzania tym fan pagem będzie tym samym mailem i hasłem, ale zarządzanie będzie się odbywać przez konto biznesowe - czyli takie prywatne, ale z ograniczonymi opcjami, np. bez możliwości posiadania znajomych. Potem z tego konta możesz dodać do administratorów inne osoby.Istnieje opcja usunięcie zbędnych, niechcianych znajomości :) - Usuwa się fanów.FB wczoraj po prostu zamulał, to nie z winy Twoich działań ;)

  OdpowiedzUsuń
 134. @Michał Pałasz - wielkie dzięki za odpowiedź. Facebook wywala mi, że nieprawidłowe znaki znajdują się w imieniu i nazwisku....a prawda jest taka, że FP, do którego chcę przyłączyć profil, to adres www sklepu internetowego. Pytanie do guru: jak myślisz, w jaki sposób stworzyć imię i nazwisko (uwzględniając to że FP to "adres www"), aby Mark skapnął się i z automatu przyjął połączenie tych FP:)? Piękne dzięki z góry za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 135. Michał Pałasz12 gru 2012, 11:04:00

  @Kuba - ja zrobiłbym: imię: nazwa, nazwisko: com, jeśli adres fanpejdża to nazwa.com - ale gwarancji nie ma. Łączyłem Strony NAZWA z NAZWA 1 - i się udało, ale to nie to samo.

  OdpowiedzUsuń
 136. An error has occurred while merging pages. This may be caused by your attempt to merge too many pages. - wyskakuje mi taki błąd :) Są na to jakieś rady?Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 137. Witam, ja jakoś nier mogę się w tym wszystlim pozbierać:/ założyłam konto fanpeagowe ale nie mogę komentować innych kont!? czy to jest możliwe??? co mam zrobić ? założyć teraz konto prywatne?

  OdpowiedzUsuń
 138. Michał Pałasz10 sty 2013, 12:47:00

  @Patryk - też tak mam z 1 stroną od miesięcy, nic się nie zmienia. Faktycznie jedna ze stron do połączenia powstała z wielu innych. I jest problem.

  OdpowiedzUsuń
 139. Michał Pałasz10 sty 2013, 12:48:00

  @zaira - zaloguj się jako strona oraz dodaj do ulubionych ulubione strony - będą Ci się pojawiać w aktualnościach ich wpisy i będzie możliwe komentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 140. Witam, ja mam inny problem, ale mam nadzieję, ze mi Pan pomoże. Otóż jestem włascicielem i jednoczesnie administtatorem strony na Facebooku. Problem polega na tym, że osoby prywatne mogą lajkować moja stronę, ale strony juz sie nie dodają. W powiadomieniach przychodzi mi, że jakaś strona polubila moja stronę, ale fizycznie nie zostało to dodane do lajków. W informacji o tym kto mnie polubił tych stron nie ma:( Jak temu zaradzić?Prosze o odpowiedź. Dziekuję

  OdpowiedzUsuń
 141. Michał Pałasz15 sty 2013, 19:12:00

  @abcmojejkuchni - licznik osób, które lubią stronę przedstawia tylko osoby, nie strony. ale można zobaczyć, które strony lubią naszą stronę: na stronie, którą się administruje w nowych polubieniach kliknąć pokaż wszystko, a potem w lewym górnym rogu wybrać strony, które to lubią, zamiast osób.

  OdpowiedzUsuń
 142. Bardzo dziekuję za pomoc:) Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 143. Ja mam taki sam problem jak poprzednicy - otrzymuję komunikat "Skorzystaj z komputera, za pomocą którego korzystałaś z Facebooka". Nie mam takiej możliwości, tamten komputer już nie istnieje. Próbowałam zmienić profil na stronę z kilku niezależnych komputerów, zawsze otrzymuję ten sam komunikat. czy da się w tej sytuacji coś zrobić czy pozostaje mi tylko usunąć to konto i założyć zupełnie nowy FanPage ?

  OdpowiedzUsuń
 144. Michał Pałasz17 sty 2013, 20:09:00

  @Ania - odczekaj kilka dni z łączeniem i nie loguj się co rusz to z innego komputera w tym czasie, to podobno pomaga. Ale sam nie miałem problemu, który opisujesz.

  OdpowiedzUsuń
 145. Ja mam inny problem i bardzo prosiłbym o pomoc. Założyłem fanpage, ale istnieje on jakby osobno, bez połaczenia z kontem prywatnym, osobowym. Nie mam na tej stronie wyszukiwarki osób na FB ani ikonki edycji ustawień konta. Nie mam tez możliwości edycji walsciciela strony - ustawenia zdjęcia czy czegokolwiek. Czy ktoś wie, jak mógłbym teraz na tej stronie firmowej utworzyć jeszcze jakby konto prywatne, żeby mieć wyszukiwarkę facebookowa iw szystkei inne opcje?

  OdpowiedzUsuń
 146. Witam. Podczas migracji z konta prywatnego na FanPage, kontakty się przeniosły, ale wszystkie zdjęcia itp zostały usunięte. Jedynie co mam to backup, czy istnieje możliwość zaimportowania z backupu?

  OdpowiedzUsuń
 147. @Maciej - jeśli masz konto prywatne to zaloguj się na nie i zalajkuj ten stworzony FanPage, potem się wyloguj, zaloguj na FanPage i dodaj to konto prywatne jako administratora (administratorem może być tylko osoba, która wcześniej zalajkowała FP). Jeśli nie masz konta prywatnego to najpierw je załóz, a następnie zrób to samo :)

  OdpowiedzUsuń
 148. @Ania - serdeczne dzięki za radę! Działa!

  OdpowiedzUsuń
 149. Pani Michale,wykonałem wszystko według Pana wskazówek i na końcu widziałem już opcję przyłączenia fun page z mniejszą ilością fanów, do tego gdzie fanów jest więcej. W małej ramce odznaczyłem konto, które chce przyłączyć, kliknąłem "połącz" i... nic się nie dzieje. Operację powtarzałem wiele razy i nic. Sprawdzałem dane kontaktowe - były identyczne w obu stronach, potem je nawet usunąłem dla pewności. Administratorem jest jedna i ta sama osoba pod tym samym e-mailem. Konta się wzajemnie widzą i zapowiadają chęć do połączenia ale gdy wydaje się już, że cała operacja przebiegła pomyślnie, to po prostu nic się nie wydarza. Co może być przyczyną? Link do jednego z FP http://www.facebook.com/TeatrSabat?ref=ts&fref=ts Proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 150. Michał Pałasz28 sty 2013, 09:07:00

  @Piotr - nie ma takiej możliwości, można ręcznie.@yorgi - najprawdopodobniej wystarczy poczekać. Trzeba próbować.

  OdpowiedzUsuń
 151. @yorgi - mam ten sam problem od paru dni, również po wybraniu stron do połączenia nic się nie dzieje. http://www.facebook.com/help/community/question/?id=10200478972041937 - tutaj widać, że dotyczy to większej ilości osób. Podają jednak, że przez formularz zawarty tutaj: https://www.facebook.com/help/contact/?id=238908726149664 można złożyć wniosek do FB o połączenie stron. Niektórym działa od razu, niektórym po dwóch próbach, zazwyczaj zajmuje to od kilku godzin do kilku dni. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 152. Witam,mam taki problem.Połączyłem konto prywatne z fanpage.Wszystko jest ok oprócz braku wyszukiwarki na górze ekranu i nie mogę wchodzić w aktualności publikowane przez moich "fanów". Co z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 153. Michał Pałasz30 sty 2013, 10:39:00

  @strychnina - musisz dodać do administratorów swoje konto prywatne, bo najprawdopodobniej korzystasz z biznesowego, tzn. strona została utworzona nie z poziomu prywatnego konta, tylko ze strony głównej facebooka, jako konto biznesowe.

  OdpowiedzUsuń
 154. Michał Pałasz30 sty 2013, 10:40:00

  @Yoss47 - dzięki za te linki!

  OdpowiedzUsuń
 155. Czyli założmy że miałem fanpage "Najlepsze świeże daktyle" i konto prywatne imienne.Przekształciłem konto imienne w stronę biznesową.Połączyłem zdublowane strony.Oznaką tego że coś sie zrobiło jest utrata contentu dawnego imiennego konta.Moje pytanie jest takie...Po co to się robi jesli to niczego nie zmienia oprócz zmniejszenia możliwości?Łaczę dwie strony po to zeby administrować je następnym kontem?Albo tej zmiany nie rozumiem albo jest to głupie:) Zmniejszenie możliwości FB w tak idiotyczny sposób jak wyłączenie integracji z fanami? Tak jak mówię może jeszcze nie wszystko rozumiem... I jeszcze jedno...Jak zrobić żeby mieć na osi czasu ramkę "Rekomendacje"? Czytałem gdzieś że to chodzi o jakiś meldunek,dublowanie stron i miało samo się na osi czasu pokazać.Utworzyłem miejsce,zameldowałem się zdublowałem strony a tu nic oprócz ograniczenia możliwości:) Nawet znajomi z dawnego konta imiennego jeszcze ni zmigrowali:)To normalne?

  OdpowiedzUsuń
 156. I jeszcze jedno...Jak doszedłem do końca poradnika,kliknałem połącz strony.Wyświetlił się pierwszy komunikat o straceniu contentu.Potwierdziłem.Pojawił się drugi komunikat czy jestem pewny.Potwierdziłem.Wyskoczyła ramka że skrócony adres dawnego imiennego konta różni się od skróconego adresu fanpage i którego chcę używać.Mam do wyboru dwa.Zaznaczyłem adres fanpage i potwierdziłem.Nie pojawił mi się komunikat potwierdzający połączenie stron,a wygląd strony się zmienił(brak wyszukiwarki i ikon powiadomień) Jak klikam na napis facebook w lewym górnym rogu to przechodzę na spis stron którymi administeuje.Wczesniej za pomocą klikania na napis FB przechodziło się do aktualności fanów.To prawidłowy objaw?Przepraszam że tak się dopytuje ale jest to firmowy fanpage i boję się że coś namieszałem.Chciałem się wykazać tworząc "Rekomendacje" i w jakimś innym poradniku wyczytałem że robi się to poprzez podłączenie miejsca do fanpage i trochę się zapędziłem."Rekomendacji" nie ma a syf się zrobił:)Co robić?

  OdpowiedzUsuń
 157. Michał Pałasz30 sty 2013, 15:58:00

  @strychnina - konto prywatne, które do tej pory funkcjonowało jako "Najlepsze świeże daktyle" zostało przekształcone w fan page i połączone z fan pagem "Najlepsze świeże daktyle" - m.in. dlatego, że facebook zgodnie ze swoim regulaminem usuwa konta prywatne, które nie są kontami osób i nie mają w nazwie prawdziwego imienia i nazwiska. Powstałą z połączenia stroną powinno zarządzać konto prywatne osoby- administratora. To on administruje, ale nie jako on, tylko jako strona. Po prostu - strony powinny być tworzone przez osoby z prywatnego konta. Wtedy pasek wyszukiwarki itp. ciągle jest.Rekomendacje pojawią się po czasie.Co do drugiego - wszystko wróci do normy, kiedy administratorem strony mianujesz kogoś z kontem prywatnym. Wtedy zarządzając stroną z poziomu tego konta, widok będzie jak dawniej.

  OdpowiedzUsuń
 158. Dzięki za zainteresowanie ale...Mam jeszcze jedno pytanie bo wydaje mi się że jednak coś źle zrobiłem.Większy fanpage powinien wchłonąć mniejszy? Tzn.czy z dwóch fanpage po połączeniu powinien powstać jeden bo ja cały czas mogę wejść na dwa.http://www.facebook.com/najlepszeswiezedaktyleto większy fanpagehttp://www.facebook.com/filip.iwanczyk.1a to mniejszy dawny prywatnyPodczas łączenia pyta mnie z którego adresu chcę korzystać. /najlepszeswiezedaktyle czy /filip.iwanczyk.1 wybieram pierwszą opcje i nic się nie dzieje.Żadnego komunikatu ani nic.A strony nadal są oddzielne!To chyba nie tak miało być?

  OdpowiedzUsuń
 159. Michał Pałasz31 sty 2013, 12:34:00

  @strychnina - Z dwóch powinien powstać jeden, tak. I większy powinien wchłonąć mniejszy. I treści z mniejszego zostają utracone.Najlepiej wejdź na większy fan page > edytuj stronę > zaktualizuj informacje > zasoby > połącz zduplikowane strony. A jeśli tak właśnie robisz i nie wychodzi, to musi być błąd facebooka. Skorzystaj z linków, które podaj w komentarzach powyżej @Yoss47Swoją drogą - ten mniejszy fan page jest na tyle mały, że być może już wszystkie 25 osób są fanami Twojego większego fan page'a? Sprawdź, bo może nie warto się wysilać.

  OdpowiedzUsuń
 160. Część znajomych oczywiście już lubi większą stronkę ale tak naprawdę nie chodziło o nowych fanów tylko o zakładkę rekomendacje:)Tak jak napisałem wcześniej gdzieś wyczytałem że tak to się robi...tzn poprzez połączenie zdublowanych stron i meldunek

  OdpowiedzUsuń
 161. Witam.Mam pytanie mam założony profil prywatny pod nazwą http://www.facebook.com/klubazymut oraz fanpage http://www.facebook.com/clubazymut?ref=hl czy jest możliwość przekształcenia tego profilu w istniejący już fanpage, jesli profil ma ponad 4000znajomych a a fanpage ma 1400 lajków. Administratorem fanpage są dwie osoby prywatne oraz wyżej wymieniony profil prywatny.

  OdpowiedzUsuń
 162. Witam mam pytanie, mam zostać administratorką na pewnym społeczności na facebook związanymi ze szczurkami.I kumpela oznacza mnie jako admina i przychodzi taki e-mail poprosiła Cię o objęcie funkcji menedżera jej strony na Facebooku.I pod tym trzy opcje "dołącz do fb" "pokaż strone" i "dowiedz się wiecej" próbowałam wszystkiego, i po każdym kliknieciu przerzuca mnie na ta stronke lecz administratorem nie jestem .. nie mam pojecia jak to zaakceptować

  OdpowiedzUsuń
 163. Michał Pałasz24 lut 2013, 16:22:00

  @Agata - jest możliwość. Z tym, że po przekształceniu profilu prywatnego w fan page, tylko do tego nowego fan page'a będzie można dołączyć już istniejący, nie na odwrót. A to oznacza utratę treści.

  OdpowiedzUsuń
 164. Michał Pałasz24 lut 2013, 16:25:00

  @Olaa - czy już "lubisz" tę stronę jako Ty (jako Twoje konto prywatne)? Powinno pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 165. Witam!Mam pytanie tego typu, a co jeśli nie da rady już zmienić nazwy konta prywatnego, bo zmieniona była za dużo razy ??

  OdpowiedzUsuń
 166. Coś jak wyżej, nazwy na identyczną nie mogłem zmienić przy przeobrażaniu... jest opcja żeby połączyć strony - ale nie ma napisu że proces został dokończony " The pages haven..." - tego nie ma:(

  OdpowiedzUsuń
 167. Ma pytanie połączenie strony ze stroną fanowską i wyskakuje "Skorzystaj z komputera, za pomocą którego korzystałaś z Facebooka." chociaż ze robię na tym samym komputerze co robić zależy mi na koncie co założyłem.

  OdpowiedzUsuń
 168. Michał Pałasz15 mar 2013, 14:23:00

  @Tomek - to kaplica. Albo kontakt z facebookiem [formularz już się pojawił w komentarzach]. Albo - czasem się udaje mimo różnych nazw, po czasie.@ Slavvomir - jw.@Arek - trzeba pokomentować i podziałać jako obie strony przez moment, podobno pomaga.

  OdpowiedzUsuń