6 lip 2011

Zobacz, jak przycisk +1 może pomóc poprawić skuteczność w programie AdSense

Google1

Kolejny mailing od Google. Po +1 dla użytkowników AdWords, nadszedł czas na +1 dla użytkowników AdSense. Bardzo podoba mi się akcja edukacyjna z zakresu mechanizmów social media, prowadzona przez giganta na "g". Dociera ona przez e-mail do bardzo dużej ilości osób, nie tylko do social media geeków.


Witamy,

Jak zapewne Państwo wiedzą, użytkownicy mogą już dodawać ocenę +1 w wyszukiwarce Google, aby polecać Państwa  witrynę swoim kontaktom Google. Wiemy, że użytkownicy nie zawsze znają witryny, które widzą po raz pierwszy w wynikach wyszukiwania, i po odwiedzeniu mogą chcieć polecić je innym. Teraz można im to ułatwić, integrując przycisk +1 ze swoimi treściami. W efekcie strony wybijają się w wyszukiwarce Google, co może spowodować zwiększenie CTR w płatnych i bezpłatnych wynikach wyszukiwania. 
Wystarczy tylko zaimplementować krótki fragment kodu JavaScript w miejscu, gdzie przycisk +1 ma być widoczny na stronach.

Gmail_-_zobacz_jak_przycisk_1_moze_pomoc_poprawic_skutecznosc_w_programie_adsense_-_mickey
http://bit.ly/googleplus1button  

Przyciski +1 najlepiej jest umieszczać w pobliżu innych przycisków udostępniania treści w sieciach społecznościowych, jeśli takie są już na stronie. Można także umieszczać je u góry strony lub bezpośrednio pod artykułem albo innymi interaktywnymi treściami dla użytkowników.

Kliknij tutaj, aby pobrać kod i dowiedzieć się, jak za pomocą przycisku +1 poprawić skuteczność swojej witryny. Można tam także znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania, np. "Jak przycisk +1 wpływa na ruch w mojej witrynie?" albo "Jak przycisk +1 wpływa na wyniki wyszukiwania?". 

W razie dalszych pytań zapraszamy do naszego Centrum pomocy przycisku +1.

Z poważaniem,
Zespół Google AdSense 

Zaimplementowaliście już +1 na swoich stronach? Zachęcam do podzielenia się linkami do nich w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz