4 lip 2011

Przycisk +1 dostępny w Google AdWords

Mail przesłany przez Google do użytkowników AdWords, w związku z socialmediową ofensywą Google+ i przycisku +1 oraz moja zwięzła opinia na temat anonsowanej funkcji.

Szanowni Państwo!

W najbliższych tygodniach do wyników wyszukiwania i reklam w Google zostanie dodany przycisk +1, który użytkownicy będą mogli kliknąć i w ten sposób polecić wybrane reklamy. Aby skorzystać z tej funkcji, nie trzeba wprowadzać żadnych zmian na koncie. Adres URL strony docelowej z reklamy może również pojawić się w profilu Google każdego użytkownika, który dał reklamie +1.

Działanie przycisku +1:

Załóżmy, że są Państwo właścicielami hotelu w Madrycie. Brian spędził w nim ostatnie wakacje i bardzo go sobie chwalił. Teraz jest zalogowany na koncie Google i szuka w witrynie Google zakwaterowania na kolejną wycieczkę do Hiszpanii. Trafia na Państwa reklamę. Klika przycisk +1 obok tej reklamy, aby polecić ją osobom ze swojej listy kontaktów.

Znajoma Briana, Anna, także planuje wyjazd do Hiszpanii. Loguje się na konto Google, wyszukuje nocleg i również widzi Państwa reklamę, a także spersonalizowaną adnotację, że Brian dał tej reklamie +1. Rekomendacja Briana pomaga Annie podjąć decyzję dotyczącą zakwaterowania podczas podróży.

Przyciski +1 umożliwiają użytkownikom zadowolonym z usług Państwa firmy polecanie ich swoim znajomym. Jesteśmy przekonani, że spersonalizowanie reklam zwiększy liczbę odwiedzin witryny wśród osób, które są faktycznie zainteresowane oferowaną usługą lub produktem. Zachęcamy również do umieszczenia przycisku +1 bezpośrednio na swojej stronie tak, aby klienci mogli go kliknąć podczas wizyty w witrynie firmy.

Więcej informacji na temat zmian i działania przycisku +1 można znaleźć w Centrum pomocy AdWords.

Aby dodać przycisk +1 do witryny, wystarczy skorzystać z odpowiedniego narzędzia w Centrum Google dla webmasterów.

Z poważaniem,

Zespół Google AdWords

Moim zdaniem - wypas, wzorowany na reklamach na facebooku, jednak o tyle zabójczo lepszy, że adwordsy występują także poza Google, w witrynach zewnętrznych.

Zachęcam do zachwytów/ krytki w komentarzach.