2 cze 2011

Zmiany w panelu administratora strony fanowskiej na facebooku. Facebook promuje twittera.

Edit_profile_12

Te zmiany - może oprócz informacji, że facebook promuje integrację stron fanowskich z twitterem, z czym należy się liczyć - zainteresują tylko prawdziwych social media geeków, więc jeśli nim nie jesteś, nie czytaj.


Tak wygląda teraz panel administratora strony fanowskiej na facebooku. Wyróżniona kategoria "zasoby" nazywała się do tej pory "marketing".

Edit_profile_1
Zmiana nazwy zakładki jest uzasadniona, ponieważ zmieniła się jej zawartość. Podzielono ją na trzy kategorie: rozwijaj swój like page, dotrzyj do ludzi, materiały dodatkowe.

1. Rozwijaj swój like page:

2. Dotrzyj do ludzi:

a) nowości:

b) bez zmian:

3. Materiały dodatkowe:

Edit_profile_11
Opisane modyfikacje nie stanowią żadnych rewolucji, jednak uwidaczniają, że facebook promocję serwisu zawierza nie swojemu działowi marketingu, a marketerom/ social media managerom - profesjonalnym i domorosłym - zewnętrznym, którym jak może stara się pomóc - poprzez stałe edukowanie ich i ułatwianie dostępu do wszelkich materiałów przydatnych w prowadzeniu skutecznych działań promocyjnych z wyjkorzystaniem serwisu. I ten twitter - tak mała rzecz, a mówi, że facebook się z twitterem liczy.

Zauważę też, że facebook dziś strasznie niedziałający - pewnie będą większe zmiany.