10 maj 2011

"Marketing na facebooku: dobre praktyki" i "Jak korzystać ze stron na facebooku" - darmowe poradniki social media marketingu od facebooka

Facebook-marketing-strategy
Strona fanowska Facebook Pages opublikowała linki do dwóch dokumentów, stanowiących krótkie i zwięzłe, niekompleksowe, ale jednak bardzo pożyteczne, poradniki. Chociaż dedykowane są facebookowi, wiele z porad można odnieść do mediów społecznościowych w ogóle. Pierwszy z nich to "Marketing na facebooku - dobre praktyki", drugi - "Budowanie biznesu z użyciem stron na facebooku". Zamieszczam prezentacje i linki do pobrania dokumentów.

 

Marketing na facebooku - dobre praktyki
Prezentacja (dostępny full screen)

Dokument do pobrania

 

Jak korzystać z facebooka (strony na facebooku) dla budowania biznesu?

Prezentacja (dostępny full screen)

Dokument do pobrania

 

Facebook edukuje marketerów. Im więcej wiedzą oni na temat wykorzystania serwisu dla celów promocyjnych, tym lepiej angażują weń jego odbiorców i tym skuteczniej zdobywają mu nowych. Korzystają wszyscy: facebook, marketerzy, organizacje, ale przede wszystkim odbiorcy - ponieważ wyedukowany marketer wie, że facebook to nie medium do spamowania (tradycyjny marketing, nachalna reklama zabiegająca o uwagę - nie sprawdzą się tu; konieczne są wartościowe dla odbiorców treści - content is king), ani nie słup ogłoszeniowy (interakcja to mus). Jest natomiast platformą dyskusji między organizacją a odbiorcami jej komunikacji, miejscem "uczłowieczania" się marki, zmniejszania dystansu między firmą a konsumentami, przestrzenią tworzenia, rozwijania i utrwalania długoterminowych relacji z klientami, czasami świetne miejsce dla obsługi klienta, czy wreszcie medium dzięki któremu organizacja może poznać potrzeby jej odbiorców i dostosować się do oczekiwań rynku, jednocześnie zjednując go sobie.

Znacie podobne dokumenty? Będę wdzięczny za linki do nich, w komentarzach.

PS Logowanie do komentrzy przez facebook wciąż nie działa.

1 komentarz:

  1. Sporo się zmieniło od tego czasu, ale fakt jest taki, że Facebook jest ważnym medium i nie należy się go obawiać. Ja bym nawet powiedziała, że należy go wykorzystywać, bo on daje wymierne korzyści. Firma znająca się na rzeczy, a dokładniej agencja marketingowa Sunspot również będzie Wam mogła podziałać w tym temacie. Znają się na tym.

    OdpowiedzUsuń