7 maj 2011

Jak informacja o śmierci Bin Ladena rozprzestrzeniała się poprzez twitter [wizualizacja]

Media_http6mshcdncomw_dnggc

Jak informacja o śmierci Bin Ladena rozprzestrzeniała się poprzez twitter - od kogo się zaczeło i dlaczego właśnie od niego, mimo że nie on pierwszy tweetnął?

Od pierwszego wiarygodnego źródła - szefa personelu Donalda Rumsfelda - Keitha Urbana, w niecałą minutę wiadomość o śmierci Osamy Bin Ladena udostępniło 80 osób. W ciągu 2 minut zareagowało 300 osób. Dużą rolę w rozprzestrzenianiu się informacji odegrał też Brian Steller, dziennikarz New York Timesa.

Jak podkreśla autor artykułu, widać wyraźnie jak bardzo liczy się wiarygodność źródła. Być może (z podkreślonym być może) dużo bardziej niż ilość followersów, liczy się kto followuje i jak jest aktywny. Od siebie zdecydowanie odjąłbym "być może" - liczy się jakość odbiorców, nie ich ilość. Keith Urban nie był pierwszą osobą, która udostępniła informację, ani nie miał wyjątkowo dużego grona odbiorców (ok. 1000 osób), ale - był bardzo wiarygodny.

Analizy dokonała nowojorska firma Social Flow, na podstawie 15 milionów tweetów.

Źr. Mashable.com

PS Logowanie się do komentarzy przez facebook wciąż nie działa, ale posterous ciągle pisze mi, że pracują nad tym.

1 komentarz:

  1. Seth Godin [http://sethgodin.typepad.com/]Twierdzi, że magiczne 1000 oddanych followersów jest wartych więcej niż milion przypadkowych typków z serii "follow me I'll follow you".Trudno się z nim nie zgodzić. Tak jak napisałeś liczy się "wiarygodność".

    OdpowiedzUsuń