5 kwi 2011

Facebook ujawnia administratorów stron fanowskich...

... ale tylko osobom, które znają administratora. W dodatku administrator-znajomy musi polecić im swoją stronę. Ujawnieni administratorzy widziani są w kategorii "polecane strony", w prawym górnym rogu strony, a ujawnienie polega na komunikacie "xxx poleca Ci swoją stronę".

Rebecco_black

Co to oznacza? Na razie przychodzi mi na myśl przede wszystkim to, że skończy się robienie stron, które nie mają na celu nic, poza uzbieraniem fanów na chwytliwą, często wcale do mądrych nienależącą frazę.

Jeśli macie pomysł na inne konsekwencje tego "ficzera", podzielcie się w komentarzu.

2 komentarze:

  1. Najważniejszą konsekwencją tej nowej opcji jest to, że administrator strony przestaje być anonimowy dla jej fanów (w sytuacji, gdy znają się "prywatnie" na fb). Fan nie znał admina, za to admin widział wszystkich fanów - to jest element nierówności; od tej pory fan będzie poniekąd równouprawniony. Czyli równość to pierwsza sprawa wynikająca z tego. Drugą jest to, że fan będzie mógł zdecydować, czy polubić stronę dla strony, czy dla znajomego ją prowadzącego. Czyli pewne zakłócenie tej "równości" stron - polubisz, jeśli znasz człowieka i pozytywnie go kojarzysz, nie polubisz strony, jeśli i człowieka nie lubisz. Ot, taka psychologia żywcem z amerykańskich filmów klasy w tym przypadku "fB".

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo słusznie, dzięki za opinię.

    OdpowiedzUsuń