14 kwi 2011

10 przykładów: polskie (i nie tylko) aplikacje na facebooka, czyli jak tanio odpicować swoją stronę fanowską

Facebook-open-social-graph

Prowadzicie like page/ fan page na facebooku? Jeśli nie pracujecie w branży interkatywnej czy marketingu social media, zapewne trafiając czasem na piękne, interaktywne, ciekawie zaprojektowane, unikalne i całkowicie spesonalizowane strony fanowskie, zastanawialiście się, jak osiągnąć taki efekt. Nie zastanawiajcie się więcej - teraz możecie skorzystać także z polskich aplikacji je oferujących.

Polskie aplikacje na strony fanowskie na facebooku

Są z taśmy. To znaczy - nie zastąpią one rozwiązań oferowanych przez agencje interaktywne czy agencje social media - niepowtarzalne i dostosowane do wymagań klienta oraz celów obecności na facebooku. Jakkolwiek ceny takich działań mogą przerazić niejeden mały biznes czy oddolną inicjatywę promującą się w mediach społecznych. Może lepiej najpierw wypróbować rozwiązania zestandaryzowane, ale tańsze. Poniżej przedstawiam 4 polskie rozwiązania, które niskim (lub żadnym) kosztem można zaimplementować na swojej stronie fanowskiej.

 

1. iFrameGate

Bardzo wdzięczna i intuicyjna aplikacja pozwalająca na tworzenie zakładek na stronie fanowskiej na facebooku - za darmo.

Iframe_gate_na_facebooku

 

2. Lubie.to

Umożliwia utworzenie własnej zakładki, dodanie formularza kontaktowego oraz kuponu rabatowego, także w wersji bezpłatnej.

Lubie

 

3. Megafoni.pl

Konkurs fotograficzny - szczególnie fajny, ze względu na regulamin facebooka, który zabrania organizowania konkursów na samej stronie fanowskiej, bez wykorzystania aplikacji. Dostępny jest także kupon rabatowy. Tu jednak trzeba już zapłacić.

Megafoni_-_skutecznie_zaangazuj_i_zdobadz_nowych_fanow

 

4. Socialapps.pl

W wersji private beta, ale zapewne warto śledzić, w którą stronę się rozwiną.

Socialapps

O wszystkich powyższych dowiedziałem się na facebookowej grupie Social Media.

 

Zagraniczne aplikacje na strony fanowskie na facebooku

Widać, nawet po samych projektach graficznych, że były one inspiracją dla polskich rozwiązań. Są droższe, ale działają już od długiego czasu, ciesząc się wręcz światową estymą w swojej branży. Byc może warto spróbować, a na pewno warto rzucić okiem.

 

1. Involver

Firma z USA. Umożliwia umieszczenia na stronie fanowskiej takich aplikacji, jak: statyczny html, RSS feed, Twitter, Youtube, Flickr, galerię fotografii, scribd, newsletter, ankietę, kupony, zakładkę powitalną, galerię promującą partnerów, odznaki, podarunki, quizy, konkursy, odtwarzacz muzyki, flash, lokalizator, katalog, historię, leaderboard, rankingi i recenzje. Zainteresowanych odsyłam do źródła.

_the_webs_most_trusted_social_marketing_platform

 

2. Wildfire

Także firma z USA. Mówiąc ogólnie oferuje kreację, dystrybucję, zaangażowanie i generowanie buzzu (marketing szeptany, wirusowy, poczta pantoflowa) - w odniesieniu do promocji, której utworzenie udostępnia. Poza facebookiem, obsługiawny jest również twitter. Więcej szczegółów u źródła.

Wildfire

 

3. Buddy Media

Firma z USA. Oferuje bardziej spersonalizowane i droższe rozwiązania. Więcej u żródła.

Buddy

 

4. Fan Appz

Ponownie USA. Oferują aplikacje głównie konkursowe. Więcej u źródła.

Fanappz

 

5. FaceItPages

Raz jeszcze USA. Co istotne w tym przypadku, firma oferuje utworzenie spersonalizowanej strony fanowskiej od podstaw. O ile ktoś, kto to czyta, jeszcze nie ma strony fanowskiej, którą prowadzi... ;) Więcej u źródła.

Faceit

 

6. North Social

Koniecznie chciałem o nich wspomnieć, z dwóch powodów. Po pierwsze polecam ich newsletter, w którym dobitnie, niegrzecznie i odważnie piszą o tym, jak korzystać z mediów społecznych. Po drugie - jest to firma z Oakland w Nowej Zelandii, ale ich zasięg jest światowy. Skoro stać na taki sukces firmę z Nowej Zelandii, trzymam kciuki za przedstawione na wstępie polskie startupy produkujące aplikacje na strony fanowskie na facebooku. Wierzę, że ktoś z naszych da radę i trzymam kciuki. Wracając do North Social - oferują oni kilkadziesiąt aplikacji z których każda (a przynajmniej większość) jest zilustrowana opisem i filmem. Więcej, tradycyjnie, u źródła.

North_social

Korzystaliście z powyższych? Polecacie lub odradzacie kogoś szczególnie? Może właśnie tworzycie coś w tym stylu? Gorąco zachęcam do podzielenia się opiniami i informacjami w komentarzach. Będę zobowiązany za wszelkie lajki i retwitty - ku podwyższeniu poziomu obsługi obecności w social media w Polsce.